The beautiful game
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EPL sezona 2023/24

4 posters

Lapa 3 no 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Pirmdiena Septembris 04, 2023 11:14 am

Senāls sevi spēcīgi piesaka. Ten Hāgs saka, ka MU visu spēli dominēja un bija pelnījuši uzvarēt. vēl neesmu noskatījies maču - vēlāk ieslēgšu fonā Viaplay, taču liekas, ka ir jābūt diezgan pastulbam, lai ko tādu teiktu zaudējot 1:3. bet tad atkal - futbola cilvēki ir diezgan pastulbi.

cik labs starts Vesthemai šosezon. tur savu.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Pirmdiena Septembris 04, 2023 12:44 pm

termometrs rakstīja:Senāls sevi spēcīgi piesaka. Ten Hāgs saka, ka MU visu spēli dominēja un bija pelnījuši uzvarēt. vēl neesmu noskatījies maču - vēlāk ieslēgšu fonā Viaplay, taču liekas, ka ir jābūt diezgan pastulbam, lai ko tādu teiktu zaudējot 1:3. bet tad atkal - futbola cilvēki ir diezgan pastulbi.

cik labs starts Vesthemai šosezon. tur savu.
Es nez. Man liekas mēs buksējam šosezon. Nesitam iekšā kur vajag iesist un laižam stulbus golus. Arī pret MU 3-1 izvilka pašās beigās tikai.

Tikuntā Eleven Hāgs kaut ko citu ir skatījies vakar. Bet viņam arī Ajaksā visi citi pie neveiksmēm bija vainīgi, nevis viņējie.
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Pirmdiena Septembris 04, 2023 12:50 pm

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Ars-mu10
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Pirmdiena Septembris 04, 2023 1:10 pm

nu, kas ir labāk - spēlēt ļoti labi un pareizi, bet bezzobaini zaudēt, jo pietrūkst psiholoģijas/pieredzes vai vēl kā neredzama, vai buksēt, ne vienmēr spēlēt to labāko spēli, taču izgrauzt uzvaras un vākt punktus? mūžīgais jautājums.
man liekas, ka Senāla fani kopš kāda 2010. gada to vien darīja kā sapņoja par viņu komandu spēlējam antifutbolu, bet ar rezultātu. jo bija jau pieriebies skaistais, inovatīvais futbols, kas vienmēr finišēja 4. vietā un lielajos brīžos izslēdza šos filigrānos peģikus ar fiziku un tupu vienkāršību.

es lasu, ka Havercam sūdīgi iet sezonas sākumā. par pārējo baigi neviens nesūdzās. vakar arī Jēzuss iesita.
jums vajadzētu paņemt Grīnvūdu. vot tas būtu pastiprinājums. bet jūs jau spēlējat feministu līgā - Zinčenko sāktu raudāt.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Pirmdiena Septembris 04, 2023 2:15 pm

termometrs rakstīja:nu, kas ir labāk - spēlēt ļoti labi un pareizi, bet bezzobaini zaudēt, jo pietrūkst psiholoģijas/pieredzes vai vēl kā neredzama, vai buksēt, ne vienmēr spēlēt to labāko spēli, taču izgrauzt uzvaras un vākt punktus? mūžīgais jautājums.
man liekas, ka Senāla fani kopš kāda 2010. gada to vien darīja kā sapņoja par viņu komandu spēlējam antifutbolu, bet ar rezultātu. jo bija jau pieriebies skaistais, inovatīvais futbols, kas vienmēr finišēja 4. vietā un lielajos brīžos izslēdza šos filigrānos peģikus ar fiziku un tupu vienkāršību.

es lasu, ka Havercam sūdīgi iet sezonas sākumā. par pārējo baigi neviens nesūdzās. vakar arī Jēzuss iesita.
jums vajadzētu paņemt Grīnvūdu. vot tas būtu pastiprinājums. bet jūs jau spēlējat feministu līgā - Zinčenko sāktu raudāt.
Par "izvilktām" uzvarām kā tādām es nesūdzos. VISlabāk ir spēlēt pārliecinošu futbolu un vākt punktus tā, ka pēc tam nav nekādi jautājumi jāuzdod vai bija pelnīti vai nē. Tā kā to pašlaik dara City. Jo citādāk pret viņiem līgā 38 spēļu maratonā uzvarēt nav iespējams. Tas tad arī būtu pieteikums.

Haverca adaptācija būs liels jautājums šosezon. Es gribu, lai visiem sanāk, arī viņam. Bet ir jāmēģina arī alternatīvas, lai atrastu optimālo komandas modeli. Resursi ir, varianti ir, Partejs+Raiss piemēram, un es nesaprotu, kāpēc tajā Džakas pozīcijā nevar pamēģināt ESR. Bet Arteta grib par visu varu savu taisnību panākt un dzenas kā ar galvu sienā. Rotācija uz spēlēm un game management spēļu gaitā viņam vēl stipri jāapgūst.

Grīnvudu mums nevajag arī sportisku apsvērumu pēc, lai nu kas, bet wingeru mums pietiek, feminisms tur vispār ņi pričom.
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Pirmdiena Septembris 04, 2023 2:21 pm

njā, bet man liekas, ka mūsdienās tādu futbolu vairs nav iespējams spēlēt. tikai viena komanda pasaulē spēlē tādu futbolu - City. pēdējo piecu gadu laikā bija vēl tikai trīs - Real, Bavārija, Liverpūle, bet viņas ir sen mirušas vai mirst. iemesls tam ir miljards naudas transfēriem, kas ļāva novākt vienīgo augstā līmeņa futbola resursu. pārējiem atliek vien pabiras, kuras neinteresē City.
a pārliecinošu futbolu no 22 gadīgām meitenēm ar anālajiem plaginiem un 10 ļamu algām tīri psiholoģiski spēlēt nav iespējams. tā kā uz to cerēt ir diezgan naivi. piedāvāju vienkārši priecāties par to, kas tagad ir un necerēt uz to, kas nav reāls.

tagad kā nekad ir aktuāla šī, 1998. gadā tik tālredzīgā, es teiktu, latviešu naivuma himna un veltījums Senāla faniem:

termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Pirmdiena Septembris 04, 2023 2:44 pm

Es nebūtu tik kategorisks.
PL ir naudas mašīna. Arsenal ir liels un bagāts klubs.
Pasaulē ir vairāk nekā ~60 labi spēlētāji un visi neaizies uz City/Chelsea/MU.

Viss pārējais ir atkarīgs no sastāva komplektācijas lēmumiem un no pieejamo spēlētāju pareizas izmantošanas laukumā.

Kur tad ir tās 22 gadīgās meitenes. Tu šitā sūdzies par visiem jaunās paaudzes spēlētājiem. Tad visos klubos spēlē meitenes tgd?
Vai arī visi kas aiziet uz klubu A automātiski ir meitenes un visi kas aiziet uz klubu B automātiski nav? GTFO
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Pirmdiena Septembris 04, 2023 2:56 pm

Tu pats saki, ka visā pasaulē ir ap 60 labiem spēlētājiem un tad pēdējā pantā tēlo nesaprašanu par to, kas ir 22 gadīgas meitenes. viens apgalvojums atbild uz uzdoto jautājumu otrajā apgalvojumā. drusciņ analīzes tiem pa vidu un nebūs jālieto jautājuma zīme.

ar komplektāciju un team managment nevar sasniegt to, ko Tu mini kā galveno vēlmi - stabilu spēli. mums no sezonas uz sezonu tie paši City rāda, ka vienīgais veids kā to sasniegt ir resurss. respektīvi 2 vienlīdzīgi sastāvi. tas automātiski padara komandu par stabilu, kad izkrīt traumētie vai parādās nogurums, kā arī vienkārši padara komandu spēcīgu in the long run. un tieši pretējais apliecinās gadījumos, kad tas beidzās. piemēram, Liverpūle, kurai bija labs nogrieznis, kad viņiem bija labs resurss un sākās milzīgas problēmas tieši tad, kad resurss izbeidzās.
manuprāt, tieši resurss aktivizē tādu lietu kā komplektāciju un spēļu menedžmentu. jo ir viegli slavēt treneri, kurš lauž spēli nogurušā Bernardū Silvas vietā izlaiž Grīlišu, bet kritizēt treneri, kurš viņa labākā spēlētāja vietā var izlaist tikai krietni zemāka līmeņa spēlētāju.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Pirmdiena Septembris 04, 2023 3:35 pm

termometrs rakstīja:Tu pats saki, ka visā pasaulē ir ap 60 labiem spēlētājiem un tad pēdējā pantā tēlo nesaprašanu par to, kas ir 22 gadīgas meitenes. viens apgalvojums atbild uz uzdoto jautājumu otrajā apgalvojumā. drusciņ analīzes tiem pa vidu un nebūs jālieto jautājuma zīme.

ar komplektāciju un team managment nevar sasniegt to, ko Tu mini kā galveno vēlmi - stabilu spēli. mums no sezonas uz sezonu tie paši City rāda, ka vienīgais veids kā to sasniegt ir resurss. respektīvi 2 vienlīdzīgi sastāvi. tas automātiski padara komandu par stabilu, kad izkrīt traumētie vai parādās nogurums, kā arī vienkārši padara komandu spēcīgu in the long run. un tieši pretējais apliecinās gadījumos, kad tas beidzās. piemēram, Liverpūle, kurai bija labs nogrieznis, kad viņiem bija labs resurss un sākās milzīgas problēmas tieši tad, kad resurss izbeidzās.
manuprāt, tieši resurss aktivizē tādu lietu kā komplektāciju un spēļu menedžmentu. jo ir viegli slavēt treneri, kurš lauž spēli nogurušā Bernardū Silvas vietā izlaiž Grīlišu, bet kritizēt treneri, kurš viņa labākā spēlētāja vietā var izlaist tikai krietni zemāka līmeņa spēlētāju.
Kamon, izlasi vēlreiz. Es burtiski rakstīju šitā:
Pasaulē ir vairāk nekā ~60 labi spēlētāji

Tas ir, eksistē spēlētāji arī ārpus jau esošā resursa, ko ir nosmēluši top klubi.

Piem Southampton konveijers uz Liverpūli
Lesteras atradums Kantē un Mareza personā, Vārdija uzplaukšana
Tagad Braitonas konveijers. Uzskatu, ka šobrīd Braitona ir vislabāk menedžētais klubs pasaulē.
No kaut kurienes jau tie spēlētāji ir nākuši. Vajag mācēt atrast.

Tad viss kas ir ārpus "augstākā līmeņa" ir meitenes, bez nekādas karjeras dinamikas?? Da nu.

Par resursu kā priekšnosacījumu stabilitātes sasniegšanā es nestrīdos.
Bet tam ir arī otra puse, ne visi pamatsastāva cienīgie grib sēdēt uz sola.
City var piesolīt "tu pasēdi uz beņķa, alga būs laba un kā kompensāciju gandrīz garantēti vinnēsi titulus", bet tur jāmāk balansēt arī atkarībā no spēlētāju karjeras stadijas.

Pag, bet "Liverpool resurss izbeidzās"? Manuprāt, tieši gadījums, kad vajadzēja menedžēt sastāva komplektāciju.

Nākamais nepatīkamais etaps situācijas attīstībā makro līmenī ir multi klubu ekosistēmas (kas jau pastāv City un Red bull gadījumā, Romkas Chelsea arī mēģināja ar Vitessi) un City un tml klubu Āfrikā bāzētās akadēmijas, kuras izpumpē cauri milzīgu spēlētāju baru, no kuriem daži izredzētie tiek tālāk, bet tie kam nepaveicas, tiek prosta "izmesti", bez ceļa uz restartu zemāk piramīdā, kas ir pieejams "tradicionālajās"' akadēmijās (uz vietas Anglijā)
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Pirmdiena Septembris 04, 2023 4:13 pm

es katru reizi, kad saucu spēlētājus par meitenēm, aprakstu, ko tieši ar to domāju. nekad neesmu teicis, ka meitenes ir tikai ne-top spēlētāji. visi jaunās paaudzes spēlētāji ir meitenes. ar to tiek domāta psiholoģija, kas mainās no paaudzes paaudzē. viena no pirmajām lietām, kas pazūd laikā, kad tev vairs nav jāvāļājas dubļu laukumā 17 gados un jādabū dušā pizdī no Vinnija Džounsa vienkārši tāpat, jo tagad tu esi kruts čalis ar labu algu/statusu un dzīvo pieņemtības laikmetā ar labi atstrādātu tiesu sistēmu, ir psiholoģiskā attīstība un pauti. tas, savukārt, vistiešākajā veidā kolerējas ar fiziskiem rādītājiem laukumā nozīmīgos brīžos. tādos, kā divcīņas, motivācija momentos, kad spēle neiet pēc plāna, sadzīvošana ar zaudējumu, bezbailība, utt.

vai mūsdienu spēlētāji ir fiziski un tehniski labāki par spēlētājiem, kas izauga deviņdesmitajos un pat divtūkstošo sākumā? bez šaubām - viņi ir galvas tiesu pārāki, uz ko norāda arī vidējais vecums, kurā mūsdienās spēlētāji kļūst par 'zvaigznēm' jeb 'gataviem'. bet ar labiem laikiem talantam un jaunatnei pazūd nepieciešamība 'izsisties' un parādīt savas psiholoģiskās spējas, kam ir vistiešākais sakars ar lielām spēlēm, grūtiem momentiem un kas ir starpība starp čempioniem un iedzinējiem.
tas arī ir ļoti svarīgs punkts, ko ņemt vērā pie sastāva menedžēšanas, jeb komandas būvniecības. Billijs Bīns bija nedaudz šo teoriju aizskāris savā stratēģijā, kad spēja aizvietot tiešām talantīgus un praima spēlētājus ar neuzkrītošiem, bet parastu lietu labi darītājiem + psiholoģiski spēcīgiem. un man liekas, ka pie tā arī strādā City pastiprināti un tas ir viens no iemesliem, kāpēc viņiem ir ne tikai labs resurss no daudz spēlētājiem, bet tie tik labi aizvieto viens otru. jo bieži vien mēs redzam, ka līmenis nekrīt, kad mainās spēlētāji, jo iznāk ne tikai ekvivalents spēju ziņā, bet ūbermotivēts spēlētājs, kurš vnk tāds ir pa dzīvi. respektīvi tas vien, ka viņš sāk spēli uz sola neietekmēs viņa attieksmi uz laukuma pat, ja viņam tur tiks atvēlētas 5 minūtes.

Tu bieži vien runā par to, ka jums ir augstas algas klubā un tāpēc ir grūti tikt vaļā no nevajadzīgiem spēlētājiem. jūs esat bagāts klubs, jūs varat maksāt. kur tad problēma? kāpēc šajā gadījumā nevar kaut vai vienu pozīciju, teiksmi, aizsardzību sakārtot tā, ka jums ir nevis 3 labi centra aizsargi ar līdzīgām algām = labu motivāciju, bet kā City 5? nauda ir, ja būs tāds resurss, tad arī titulus var piesolīt.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Otrdiena Septembris 05, 2023 10:04 am

Oi, ,te ir vairākas tēmas, aiziet arī filozofijā, mēģināšu atbildēt.
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Otrdiena Septembris 05, 2023 10:31 am

termometrs rakstīja:es katru reizi, kad saucu spēlētājus par meitenēm, aprakstu, ko tieši ar to domāju. nekad neesmu teicis, ka meitenes ir tikai ne-top spēlētāji. visi jaunās paaudzes spēlētāji ir meitenes. ar to tiek domāta psiholoģija, kas mainās no paaudzes paaudzē. viena no pirmajām lietām, kas pazūd laikā, kad tev vairs nav jāvāļājas dubļu laukumā 17 gados un jādabū dušā pizdī no Vinnija Džounsa vienkārši tāpat, jo tagad tu esi kruts čalis ar labu algu/statusu un dzīvo pieņemtības laikmetā ar labi atstrādātu tiesu sistēmu, ir psiholoģiskā attīstība un pauti. tas, savukārt, vistiešākajā veidā kolerējas ar fiziskiem rādītājiem laukumā nozīmīgos brīžos. tādos, kā divcīņas, motivācija momentos, kad spēle neiet pēc plāna, sadzīvošana ar zaudējumu, bezbailība, utt.
Mūžīgā tēma par "samaitāto jaunatni". Paradoksāli, ka vienmēr vecākā paaudze ir sūdzējusies par jaunāko.
https://historyhustle.com/2500-years-of-people-complaining-about-the-younger-generation/7

No otras puses, mēs visi gribam, lai mūsu nākamajai paaudzei būtu vieglāk un labāk dzīvot nekā mums un šī vēlme ir pilnīgi normāla. Es pieļauju, ka tam padsmitgadniekam (un viņa ģimenei), kuram Vinnija Džounsa mentors Džons Fašanū sarāva cīpslas un apakšstilba muskuļus, viņu ģērbtuvē metot pret soliņu (bija tāds keiss, čalim 19 gadi laikam un esot kaut ko sprēgājis), ir citas domas par to, kā šis piedzīvojums viņam norūdīja raksturu, un es domāju, pa lielam sabiedrībā visi ir apmierināti, ka kaut kas tāds vairs nenotiek un nav norma.

Cīņasspara ieaudzināšana ir no ģimenes atkarīga. Plus vēl jāņem vērā individuālais temperaments, citam tā rakstura vairāk, citam mazāk, tīri bioķīmiskā, hormonu līmenī. Te atkal sanāk atkāpe par cik liela nozīme ir nature vs. nurture un ir vietā atsaukties uz citātu "Sports do not build character - they reveal it".

Es piekrītu, ka mūsdienu feminisma iespaidā ir iestājusies vīrišķības devalvācija, bet arī pret to jau ir sācies backlash. Un, kad pilnā sparā aizies jaunais axial age (jeb iestāsiees "weak men created hard times"), tad sabiedrība dabūs pārvērtēt savas vērtības.

Ja visi jaunie ir meitenes, tad kur ir problēma? Spēlē meitenes pret meitenēm un noskaidro labākās meitenes.

Un tomēr kaut kā tā jaunākā paaudze vienmēr izaug un labākie no viņiem atstāj arī savus vēsturiskos sasniegumus.
To pašu redzam arī ar mūsdienu futbolā, man šķiet, ka tu pārāk vispārini šeit negatīvo un ignorē pozitīvos piemērus. Es domāju arī nesenajā vēsturē ir redzēts diezgan "nesamierināšanās ar zaudējumu" un "pašatdeve čerez ņemogu".
Jo kādam vienmēr ir jāvinnē un kādam jāzaudē, un tā arī aug tie nākamie uzvarētāji.
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Otrdiena Septembris 05, 2023 10:47 am

termometrs rakstīja:
vai mūsdienu spēlētāji ir fiziski un tehniski labāki par spēlētājiem, kas izauga deviņdesmitajos un pat divtūkstošo sākumā? bez šaubām - viņi ir galvas tiesu pārāki, uz ko norāda arī vidējais vecums, kurā mūsdienās spēlētāji kļūst par 'zvaigznēm' jeb 'gataviem'. bet ar labiem laikiem talantam un jaunatnei pazūd nepieciešamība 'izsisties' un parādīt savas psiholoģiskās spējas, kam ir vistiešākais sakars ar lielām spēlēm, grūtiem momentiem un kas ir starpība starp čempioniem un iedzinējiem.

Nu pa dubļiem vairs nav jāvārtās, treniņu apstākļi ir nesalīdzināmi ar pagātni, kas ļauj attīstīties tehniskā ziņā.

Bet vēl viens liels faktors šeit ir informācijas aprites ātrums. Talantus vairs nav iespējams noslēpt. Un paši labākie attiecīgi ātrāk nonāk apritē.
Ja savulaik mazākiem, nomaļiem klubiem bija iespējas "briedināt" savus talantus, tad tagad informācija par viņiem iziet internetā ja ne pa tiešo, tad vismaz pastarpināti.

Rekur piemērs ar Čavi Simonsu
https://www.youtube.com/watch?v=MeJCxerPg2g

Nav normāli šitā augt. Visi uz tevi skatās, pat padirst neļauj. Ja kaut kas nesanāk, kas jaunībā vēl ir normāli, vesels bars uzreiz krāmē virsū. Ar Brazīlijas Endriku tas pats. Bet tā ir "interneta sabiedrības" realitāte, kurai man liekas, mēs kā suga vēl neesam adaptējušies un tā īsti nemaz neesam gatavi.

pazūd nepieciešamība 'izsisties'
Es domāju, pat ja zūd motivācija izkļūt no lielas nabadzības, vienmēr būs maksimālisti, kas vienkārši gribēs vinnēt un būt labākie laukumā katrā spēlē un visā futbola pasaulē kopumā. Izeksons jeb Kakā, piemēram, bija no bagātas ģimenes.
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Otrdiena Septembris 05, 2023 11:31 am

martinsk rakstīja:
termometrs rakstīja:es katru reizi, kad saucu spēlētājus par meitenēm, aprakstu, ko tieši ar to domāju. nekad neesmu teicis, ka meitenes ir tikai ne-top spēlētāji. visi jaunās paaudzes spēlētāji ir meitenes. ar to tiek domāta psiholoģija, kas mainās no paaudzes paaudzē. viena no pirmajām lietām, kas pazūd laikā, kad tev vairs nav jāvāļājas dubļu laukumā 17 gados un jādabū dušā pizdī no Vinnija Džounsa vienkārši tāpat, jo tagad tu esi kruts čalis ar labu algu/statusu un dzīvo pieņemtības laikmetā ar labi atstrādātu tiesu sistēmu, ir psiholoģiskā attīstība un pauti. tas, savukārt, vistiešākajā veidā kolerējas ar fiziskiem rādītājiem laukumā nozīmīgos brīžos. tādos, kā divcīņas, motivācija momentos, kad spēle neiet pēc plāna, sadzīvošana ar zaudējumu, bezbailība, utt.
Mūžīgā tēma par "samaitāto jaunatni". Paradoksāli, ka vienmēr vecākā paaudze ir sūdzējusies par jaunāko.
https://historyhustle.com/2500-years-of-people-complaining-about-the-younger-generation/7

No otras puses, mēs visi gribam, lai mūsu nākamajai paaudzei būtu vieglāk un labāk dzīvot nekā mums un šī vēlme ir pilnīgi normāla. Es pieļauju, ka tam padsmitgadniekam (un viņa ģimenei), kuram Vinnija Džounsa mentors Džons Fašanū sarāva cīpslas un apakšstilba muskuļus, viņu ģērbtuvē metot pret soliņu (bija tāds keiss, čalim 19 gadi laikam un esot kaut ko sprēgājis), ir citas domas par to, kā šis piedzīvojums viņam norūdīja raksturu, un es domāju, pa lielam sabiedrībā visi ir apmierināti, ka kaut kas tāds vairs nenotiek un nav norma.

Cīņasspara ieaudzināšana ir no ģimenes atkarīga. Plus vēl jāņem vērā individuālais temperaments, citam tā rakstura vairāk, citam mazāk, tīri bioķīmiskā, hormonu līmenī. Te atkal sanāk atkāpe par cik liela nozīme ir nature vs. nurture un ir vietā atsaukties uz citātu "Sports do not build character - they reveal it".

Es piekrītu, ka mūsdienu feminisma iespaidā ir iestājusies vīrišķības devalvācija, bet arī pret to jau ir sācies backlash. Un, kad pilnā sparā aizies jaunais axial age (jeb iestāsiees "weak men created hard times"), tad sabiedrība dabūs pārvērtēt savas vērtības.

Ja visi jaunie ir meitenes, tad kur ir problēma? Spēlē meitenes pret meitenēm un noskaidro labākās meitenes.

Un tomēr kaut kā tā jaunākā paaudze vienmēr izaug un labākie no viņiem atstāj arī savus vēsturiskos sasniegumus.
To pašu redzam arī ar mūsdienu futbolā, man šķiet, ka tu pārāk vispārini šeit negatīvo un ignorē pozitīvos piemērus. Es domāju arī nesenajā vēsturē ir redzēts diezgan "nesamierināšanās ar zaudējumu" un "pašatdeve čerez ņemogu".
Jo kādam vienmēr ir jāvinnē un kādam jāzaudē, un tā arī aug tie nākamie uzvarētāji.
nu bet tas jau ir tieši tas, par ko es vienmēr runāju. tikai, protams, savādākā leksikā un izrietot no dažādiem kontekstiem. Tu izvelc manu uzskatu par konkrētu tēmu no konteksta un stāsti šīs tēmas definīciju. tas ir pašsaprotami un te nav kur nepiekrist.
pluss Tu pats piekrīti terminam ''strong men create good times, good times create weak men, weak men creat hard times'' utt. viss, ko es daru ir attiecinu šo pašu filosofiju, kas nav pat filosofija, bet klīniski pierādīta psiholoģiska teorija, uz sportu. visbiežāk šo terminu attiecina uz ekonomiku, miera stāvokli pasaulē, utt, bet tas, patiesībā, ir attiecināms un visu. un sports nav izņēmums.

tas automātiski nenozīmē, ka viss ir slikti un viss, kas bija iepriekš bija labi. ka vajag atgriezties pie brutāliem treniņiem un ģedovščinas, lai sāktu veidoties sūrie vīri. tas jau paliek par tādu vispārinātību kā propoganda - ja pasaki, ka mūsdienās ir psiholoģiski vāji spēlētāji (jeb to daudzums ir lielāks par pagātni), tad automātiski "tu gribi Vinnija Džounsa laikus, ble?" nē!
viss, ko es saku, ir tas, ka ir skaidra saikne starp filosofiju un mainošos paaudzi. un nebūt es neuzskatu, ka jaunā paaudze ir slikta - es fucking dievinu jauno paaudzi. mani nekas vairāk nebesī par nemotivētiem, depresīviem un nospiestiem 40-60 gadīgiem krabjiem, kuri izdirsa visu, ko vien varēja izdirst un nevienam neko neatstāja izņemot nostaļģijas runas par zaļo zāli un ''mūsu laikos cilvēki bija čaklāki''. ņihuja viņi nebija. tik debīlus cilvēkus kā savu vecāku zudušās paaudzes izlutinātos mīslas es neesmu redzējis un tas ir viens no pēdējo gadu grūtākajiem apzināšanās tematiem, ar kuru man kā ilggadējam darba devējam ir grūti sadzīvot.

īsāk sakot, mūsdienu sportisti ir fenomenāli un baigie naži. pāris nedēļas atpakaļ es biju nenormāli laimīgs, kad Šons O'Malijs kļuva par UFC čempioni par spīti heitam un tam, ka krāso matus rozā, tetovē seju, runā kā zilais, krāso nagus un uzvedās kā klasisk tiktokeris. man pašam besī šis stulbais uzskats par to, ka tas, kas notiek tagad ir nepareizi un mums jāatgriež pagātne - ko visu laiku deklamē tādi ujobaki kā Roijs Kīns un citi britu panditi. kā dēļ es vairs nevaru skatīties tos debīlos analītiskos raidījumus par savu mīļāko spēli. manā pasaulē nav nekā labāka par to, kad tāds Omalijs sadod pa jebalu tādam Kīnam, jo ir vnk viņa laiks.
bet tai pat laikā, man nepatīk daudzas lietas jaunajā paaudzē. un pirmā ir tā, par kuru es vienmēr runāju - psiholoģija. un to var skaidrot ar jebko, ko vien var iedomāties - ar vieglo dzīvi, ar bezatbildību, ar slinkumu, ģedovščinas neesamību, da jebko. fakts ir tāds, ka agrāk futbolu izšķīra uzvarētāju mentalitāte un psiholoģija bieži vien lielākā mērā, nekā fizika un talants. un tas bija skaisti. tas radīja emocijas un mīlestību. šobrīd tas sāk iztrūkt un, dabīgi, man tā pietrūkst un tas nepatīk. man nepatīk noraudzīties uz to, ka vārtos stāv pārbijušies puikas, kuri lūzt zem spiediena.
un es nesaku, ka tā justies ir pareizi un man obligāti ir taisnība. es bieži noskatos vintage A Sērijas mačus, kuru youtube ir pilns un, bļe, tas futbols ir drausmīgs. tīri tehniski un analītiski uz to skatoties caur mūsdienu futbola prizmu.

----------------------------------------------

spēlētāji jau mūsdienās ir arī prece. tie vienmēr ir bijuši prece, bet mūsdienās ar visiem aģentiem ir aizgājis tādā pakaļā. es lasu, kādas summas aģenti ņem no transfēriem, no līguma pagarinājumiem, kā kompensācijas un man liekas, ka pašam spēlētājam vispār nav nekāda teikšana pie saviem lēmumiem. tevi vnk sūta tur, kur par tevi kāds cits nopelnīs vairāk. tas liekas traģiski.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Otrdiena Septembris 05, 2023 6:47 pm

termometrs rakstīja:
tas arī ir ļoti svarīgs punkts, ko ņemt vērā pie sastāva menedžēšanas, jeb komandas būvniecības. Billijs Bīns bija nedaudz šo teoriju aizskāris savā stratēģijā, kad spēja aizvietot tiešām talantīgus un praima spēlētājus ar neuzkrītošiem, bet parastu lietu labi darītājiem + psiholoģiski spēcīgiem. un man liekas, ka pie tā arī strādā City pastiprināti un tas ir viens no iemesliem, kāpēc viņiem ir ne tikai labs resurss no daudz spēlētājiem, bet tie tik labi aizvieto viens otru. jo bieži vien mēs redzam, ka līmenis nekrīt, kad mainās spēlētāji, jo iznāk ne tikai ekvivalents spēju ziņā, bet ūbermotivēts spēlētājs, kurš vnk tāds ir pa dzīvi. respektīvi tas vien, ka viņš sāk spēli uz sola neietekmēs viņa attieksmi uz laukuma pat, ja viņam tur tiks atvēlētas 5 minūtes.
Psiholoģijai pārrunās ar potenciālo spēlētāju pievērsa uzmanību arī Fērgijs un Vengers, katrs pa savam. Ir lasīts, ka Arteta arī.

Billijs Bīns ir tas Moneyball čuvaks? Braitona (atkal viņus jāpiemin) it kā arī pēc Moneyball principiem strādā, un viņiem sanāk, bet futbolā ir manuprāt grūtāk nekā beisbolā.

Izciliem spēlētājiem raksturs piemīt jau defaultā - tā viņi ir kļuvuši par izciliem.
KDB un Holannu īsti nevarēs aizstāt ar "neuzkrītošiem, bet parastu lietu labi darītājiem + psiholoģiski spēcīgiem", tur vajag zināmu līmeni. Plus Peps labi māk rotēt un domāju, ka arī komunicēt. Šeit es nedomāju, ka ir tik vienpusēji un ka rotācijas spēlētājam pietiek ar iekšējo motivāciju (tā taču arī mainās un noplok). Spēlētājs ir arī jāpārliecina par rotācijas lomu un viņam arī jādod tās iespējas, ko Peps labi pieprot un kas Artetam vēl jāmācās.
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Otrdiena Septembris 05, 2023 6:53 pm

termometrs rakstīja:
Tu bieži vien runā par to, ka jums ir augstas algas klubā un tāpēc ir grūti tikt vaļā no nevajadzīgiem spēlētājiem. jūs esat bagāts klubs, jūs varat maksāt. kur tad problēma? kāpēc šajā gadījumā nevar kaut vai vienu pozīciju, teiksmi, aizsardzību sakārtot tā, ka jums ir nevis 3 labi centra aizsargi ar līdzīgām algām = labu motivāciju, bet kā City 5? nauda ir, ja būs tāds resurss, tad arī titulus var piesolīt.
No pārmaksātiem spēlētājiem ir grūti tikt vaļā jebkuram. Es domāju, mēs uz to sastāva sakārtošanu esam procesā, bet tas vēl nav pabeigts, joprojām spēlējam ķerenes. BET Artetam šobrīd ir plus mīnus savs sastāvs, nu ir tas jānobriedina, tb jāsāk vērtēt vājās vietas apgreidiem.
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Otrdiena Septembris 05, 2023 9:33 pm

jep, Bīns ir tas čalis. ja Braitona strādā pēc viņa filosofijas, tad viņiem ļoti labi sanāk. pats Bīns tagad strādā Milānā. lai gan ir tāds sākumposms, fani īsti neredz starpību starp jostas savilkšanas laikiem, kad tika pārdoti izšāvušie spēlētāji un ņemti vietā nezināmi no trešās pasaules valstīm. tieši to paredz Bīns, bet tieši tā strādā visa A Sērija pēdējos 15 gadus.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  velnciemietis Ceturtdiena Septembris 07, 2023 12:29 am

martinsk rakstīja:
termometrs rakstīja:Senāls sevi spēcīgi piesaka. Ten Hāgs saka, ka MU visu spēli dominēja un bija pelnījuši uzvarēt. vēl neesmu noskatījies maču - vēlāk ieslēgšu fonā Viaplay, taču liekas, ka ir jābūt diezgan pastulbam, lai ko tādu teiktu zaudējot 1:3. bet tad atkal - futbola cilvēki ir diezgan pastulbi.

cik labs starts Vesthemai šosezon. tur savu.
Es nez. Man liekas mēs buksējam šosezon. Nesitam iekšā kur vajag iesist un laižam stulbus golus. Arī pret MU 3-1 izvilka pašās beigās tikai.

Tikuntā Eleven Hāgs kaut ko citu ir skatījies vakar. Bet viņam arī Ajaksā visi citi pie neveiksmēm bija vainīgi, nevis viņējie.

Ten Hāgs kopš stūres ir, MU nevienu no top-7 komandām nav spējis uzvilkt viesos
velnciemietis
velnciemietis

Number of posts : 21802
Join date : 26.07.12
Dzīvesvieta : Varšava

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Sestdiena Septembris 16, 2023 5:25 pm

cik sūdīga spēle bija Vilki vs Liverpūli. vnk borefests. galā instinkti izšķir. nekādas izdomas un loģikas.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  velnciemietis Svētdena Septembris 17, 2023 12:44 pm

MU tikmēr vienubrīd Fernandešam nacās spēlēt par CB pret Braitonu Very Happy
velnciemietis
velnciemietis

Number of posts : 21802
Join date : 26.07.12
Dzīvesvieta : Varšava

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Svētdena Septembris 17, 2023 12:59 pm

nav jau tā, ka pamata CB būtu labāki.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  velnciemietis Svētdena Septembris 17, 2023 1:06 pm

termometrs rakstīja:nav jau tā, ka pamata CB būtu labāki.

Bet nu tik un tā viņš būtu pēdējais ko es tur gribētu redzēt Razz
velnciemietis
velnciemietis

Number of posts : 21802
Join date : 26.07.12
Dzīvesvieta : Varšava

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  dainissimo Svētdena Septembris 17, 2023 7:35 pm

Pa lēnu spēlējam
dainissimo
dainissimo
Admin

Number of posts : 36442
Join date : 01.08.10
Age : 37
Dzīvesvieta : Jelgava

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  termometrs Svētdena Septembris 17, 2023 10:40 pm

nahuj jums Raja? nezināju, ka paņēmāt. vārtsargu problēmas tak nebija.
termometrs
termometrs

Number of posts : 33218
Join date : 09.07.10
Dzīvesvieta : Mezim, dļa pizdi ņezameņim

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  martinsk Pirmdiena Septembris 18, 2023 1:31 am

termometrs rakstīja:
1. fakts ir tāds, ka agrāk futbolu izšķīra uzvarētāju mentalitāte un psiholoģija bieži vien lielākā mērā, nekā fizika un talants. un tas bija skaisti. tas radīja emocijas un mīlestību. šobrīd tas sāk iztrūkt un, dabīgi, man tā pietrūkst un tas nepatīk. man nepatīk noraudzīties uz to, ka vārtos stāv pārbijušies puikas, kuri lūzt zem spiediena.

2. un es nesaku, ka tā justies ir pareizi un man obligāti ir taisnība. es bieži noskatos vintage A Sērijas mačus, kuru youtube ir pilns un, bļe, tas futbols ir drausmīgs. tīri tehniski un analītiski uz to skatoties caur mūsdienu futbola prizmu.
Atgriezīsimies pie šī.

Manuprāt agrāk starp elites spēlētājiem un viduvējībām bija lielāka atšķirība tieši fizuhā un meistarībā nekā ir tagad. Ar mūsdienu treniņu apstākļiem šobrīd viduvējības ir tuvākas elites spēlētājiem nekā jebkad agrāk. Vairs nevar tik viegli ne noskriet, ne apspēlēt ne spēles sākumā, ne tās beigās, kad ir iestājies nogurums.

Un attiecīgi, tas, ko Tu saki par "agrāk vairāk izšķīra psiholoģija"

ir izskaidrojams ar tieši to agrāk pastāvošo lielāko atšķirību fizuhā un meistarībā.

Jo mūsdienās elitei ir grūtāk izcelties uz "pelēkās masas" fona.

Tieši to Tu arī apraksti 2. rindkopā (tb ka futbola kvalitāte toreiz bija zemāka - tātad zemāks bija arī vidējais līmenis).
martinsk
martinsk
Admin

Number of posts : 14046
Join date : 09.07.10

https://footboard.latvianforum.net

Atpakaļ uz augšu Go down

EPL sezona 2023/24 - Page 3 Empty Re: EPL sezona 2023/24

Post  Sponsored content


Sponsored content


Atpakaļ uz augšu Go down

Lapa 3 no 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Atpakaļ uz augšu

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā